NETSTAJ - Türkiye'nin en büyük staj platformu

Sık Sorulan Sorular

 • Staj başlama tarihini nasıl seçeceğim?

  Staj Koordinatörünüz tarafından sizin isteğiniz doğrultusunda stajınız başlamadan önce belirlenir.

 • Staja başvuru ve sisteme giriş nasıl olacak?

  NETSTAJ.COM adresinde eğitim kurumunuzu ve fakültenizi seçtikten sonra karşınıza ilgili staj başvuru formlarını çıkar bu formları digital ortamda (Elle yazılmadan) doldurup okulunuzdaki staj koordinatörüne getirin, staj koordinatörü tarafından sisteme kaydınız yapıldıktan sonra, telefon numaranıza ve mail adresinize kullanıcı adı ve şifre bilgileriniz gelir bu bilgiler ile sisteme giriş yapabileceksiniz.

 • Staj başladıktan sonra staj raporlarını nasıl yazabilirim?

  Sisteme giriş kısmından, size verilen mail ve şifrenizi girerek her gün düzenli staj raporu yazacağınız dosyaya ulaşacaksınız, günlük yapılan tüm işlerin uygulamasını yazmanız gerekmektedir.Aksi taktirde bulunduğunuz hafta içinde yapılan işleri girmezseniz, o hafta cuma günü sistem kapatılacaktır.Örneğin 1.hafta sisteme yapılanları girmezseniz 2.hafta geldiğinde 1.hafta kapanır ve o haftayı da girebilmeniz için okula gelip staj görevlisine mazeret bildirip o hafta için sistemden 1.haftayı açtırmanız gerekmektedir.
  Tolerans durumu : Staj koordinatörünüz tarafından sisteme toleranslı eklenir iseniz raporlarınızı günü gününe yada her hafta olarak girmek zorunda kalmazsınız staj tarihiniz bitene kadar her hangini bir gün staj defterinizi doldurabilirsiniz.

 • Mezun olduktan sonrada sisteme giriş yapıp staj dosyamı görebilirmiyim?

  İlgili okulunuzdan mezun olduktan sonrada staj dosyasına ihtiyacınız olduğu zaman okula gelmenize gerek yoktur.Sisteme girip dosyayı indirebilir ve staj durumunuzu görebilirsiniz.Fakat İlerde staj yapıldığına dair onaylı belge istenirse okula onaylatmanız gerekir.

 • Stajdaki yenilikleri nereden öğreneceğim?

  Staj ile ilgili tüm duyurular sistemde yayınlanmaktadır.Duyuruları sürekli takip etmeniz yeterlidir.

 • Hangi firmaların konferansı olduğunu nereden öğrenebilirim?

  Faaliyetleri sürekli takip etmeniz gerekmektedir.Konferansları sistemdeki faaliyetlerde bulabilirsiniz.

 • Şifremi unuttum ne yapmalıyım?

  Sisteme Giriş kısmında yer alan Şifremi unuttum menüsünden veya telefon veya mail aracılığı ile yeni şifre talep edebilirsiniz.

 • Formları nereden indirebilirim?

  Sistemdeki ilgili okul ve fakülteyi seçip size ait formları indirebilirsiniz.

 • Önerilen firmalara nasıl girilir?

  Öğrencilerimiz tarafından en çok staj yapılan firmalar otomatik olarak önerilen firmalar kısmına eklenmektedir.

 • Firma nasıl giriş yapacak ?

  Firma yetkilisi NETSTAJ.COM ’da bulunan sistem girişi kısmından giriş yapıp sorumlu olduğu öğrenci(ler) in dosyasına ulaşabilecektir.

 • Danışmanlar nasıl giriş yapacak ?

  Danışman NETSTAJ.COM’da bulunan Danışman Giriş kısmından giriş yapıp sorumlu olduğu öğrenci(ler) in dosyasına ulaşabilecektir.